پمپ دنده ای ایران البرز
پمپ دنده ای ایران البرز

پمپ دنده ای ایران البرز از محصولات شرکت ایران البرز و از برندهای مشهور پمپ روغن دنده ای در ایران می باشد و در انواع گوناگون و با توجه به نیاز صنایع مورد استفاده قرار می گیرد .

از اصلی ترین فعالیت شرکت ایران البرز، تولید پمپ دنده ای ایران البرز می باشد . پمپ دنده ای ایران البرز در انواع مختلف در صنایعی چون  صنایع رنگ سازی ، صنایع خودرو سازی ، صنایع معدنی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بکار گرفته می شود . پمپ دنده ای ایران تولید ساخت کشور ایران و با نام تجاری و با نام تجاری ایران البرز قابل ارائه است .

موارد کاربرد پمپ دنده ای ایران البرز :

پمپ های دنده ای گردشی برای پمپ کردن سیستم روغن کاری موتور ، سوخت ، نفت وگاز ، ملاس ،خمیر و دیگر مایعات روغن کاری که در صنعت مورد استفاده گوناگون دارند ، توصیه می شوند.این نوع از پمپ های دنده ای همچنین برای روغنکاری و سیستم های خنک کن ماشین های مختلف (ماشین ابزار ، موتورهای احتراقی و غیره) با فشار پایین و موارد دیگر مناسب هستند.

طراحی پمپ های دنده ای ایران البرز :

در پمپ های دند ه ای ایران البرز دو چرخدنده(محرک و متحرک ) در داخل پوسته می چرخند ، در هنگاه چرخشش دنده ها مایع را از قسمت مکش بین پوسته پمپ و تاج دنده نگه می دارند که به وسیله مایع پمپ شده نگه می دارند و با خود به قسمت تخلیه پمپ منتقل می کنند سپس دنده ها مایع رو با فشار به شاخه تخلیه می رانند. محور محرک در بالای محور متحرک قرار دارد و روی محور محرک جای خار کوپلینگ وجود دارد. در دو طرف محورها ، بوشهای نگهدارنده قرار دارند که به وسیله مایع پمپ شده روغنکاری می شوند و به وسیله پکینگ نخی (نخ گرافیتی) و بوش نگهدارنده نخ گرافیتی از نشت مایع پمپ شده از اطراف محور محرک جلوگیری مینمایند.(برای پمپ کردن مایعات با درجه حرارت 80 الی 300 درجه سانتیگراد باید از پمپ مخصوص درجه حرارت بالا استفاده شود.)

وسایل ایمنی پمپ دنده ای ایران البرز :

در برخی مدلها روی پوسته پمپ ها سوپاپ اطمینان مخصوص ، در قسمت بیرونی نصب شده است. اگر فشاری کاری پمپ از مقدار مجاز بیشتر شود ،سوپاپ باز شده و مایع پمپ شده را از طریق کانال داخلی به قسمت مکش پمپ منتقل می کند.

گرداننده پمپ های دنده ای :

اساسا پمپ های دنده ای برای کوپله مستقیم با الکتروموتور روی شاسی طراحی شده اند و برای سرعت پایین (زیر 700 دور در دقیقه ) یا به وسیله الکتروموتور و جعبه دنده کاهنده که بین الکتروموتور وپمپ نصب می شود ، اتصال برقرار می شود. محور محرک فقط به وسیله بازوی گشتاور می چرخد و مقدار گشتاور اولیه شعاعی و موتوری حرکت اولیه مشخص شده است.

جهت چرخش پمپ دند ه ای ایران البرز :

اکثر پمپ های دند ه ای راست گرد هستند (دید از سمت محور محرک  ) برای تجهیزات مخصوص پمپ های چپ گرد نیز با جریان مخالف در نظر گرفته  می شوند.

مواد و جنس پمپ های دنده ای ایران البرز :

پمپ های استاندارد ، پوسته چدنی ، دنده فولادی ابکاری شده و محور فولادی دارند.بوش های پمپ های دنده ای ایران تولید از جنس چدن با لایه برنزی است و همچنین از بوش فولادی که با ریخته گری گریز از مرکز، پوشش برنزی یافته است نیز استفاده می شود.


قیمت محصول :
تماس برای قیمت
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
نوشتن نظر
نام شما:


نظر شما: رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

پمپ دنده ای ایران البرز

گروه صنعتی ایران البرز با بیش از سی سال تجربه علمی در زمینه ساخت پمپ های دنده ای مفتخر امروز با بهره مندی از دانش فنی ، تجهیزات سخت افزاری و ماشین الات مدرن و تلاش مهندسن و متخصصین خود در خدمت صنایع کشور باشد.استقبال و تشویق روز افزون مصرف کنندگان ، گروه صنعتی ایران تولید را بر آن داشت تا نسل تا نسل جدید پمپ های دنده ای مخصوص مواد سنگین و الکتروگیربکس های خاص این پمپ ها را طراحی و پس از انجام ازمایشات لازم در خط تولید قرار دهد که سالهاست در پالایشگاهها و گارخانجات تصفیه روغن ،قند و ... مشغول به کار می باشد.

آشنایی با پمپ دنده ای ایران البرز :

پمپ های دنده ای ایران تولید برای پمپ کردن و جابجایی مایعاتی که وزن حجمی بالا و فشار کم (زیر 8 بار ) دارند طراحی شده اند. مایعات پمپ شده باید دارای خاصیت خود روغنکاری و بدون مواد اصطکاکی جامد یا خورنده و ناخالص باشد.

راهنمای استفاده از پمپ های دنده ای ایران البرز :

1-برای جابجایی مواد خود روغنکار از پمپ های مخصوص محصولات ایران تولید استفاده نمایید.2 - برای جابجایی مواد دارای اشیاء فلزی و سخت (هرچند کوچکتر از 0.1 میلی متر ) از پمپ مخصوص آن استفاده می شود. 3-هنگام شاسی و کوبله کاری از کوبلینگ های بالانس شده و ماشین کاری شده استفاده گردد تا در موقع کار ، کوچکترین لرزشی نداشته باشد.4- توصیه می گردد برای مواد غلیظ( سنگین ) از کوپلینگ های هیدرولیک استفاده کنید تا موتور در شروع کار با آمپر کمتر و توان بهتر استارت گردد.5- از سوپاپ یا شیر یک طرفه و توری دانه ریز در لوله دانه مکش استفاده نمایید. 6-از زانوی 45 درجه با فاصله حدااقل یک  متر استفاده فرمایید تا پمپ با صدای کمتر و موتور وموتور با امپر کمتری کارکند.7-ابتدا از مملو بودن مواد داخل پمپ اطمینان حاصل نموده سپس موتور را استارت نمایید. برای جلوگیری از هزینه های زیاد هر چند وقت یک بار بوش های برنجی پمپ  را بازدید نموده و درصورت داشتن لقی حتی بیشتر از 5/. میلیمتر ان را تعویض نمایید ، زمان تعویض بستگی به نوع کارکرد و مواد دارد.